+90 212 2 800 800       +90 506 776 93 33
 

Saç Ekiminde Doğru Bilinen Yanlışlar

Saç ekimi denildiğinde kafalar karışıyor, bilgi karmaşası yaşanıyor. Konunun uzmanlarından çok dile getirilen hususlara dair cevaplar bu yazımızda.

Ülkemizde erkeklerin sağlık açısından en sık şikayet ettiği konu “SAÇ DÖKÜLMESİ”dir.

Aslında bu korkulması gerekmeyen, çözümü oldukça kolay bir sorundur.

Saçınız her ne sebeple dökülürse dökülsün uzman ellerde kısa zaman içerisinde geri kazanılabilir.


YANLIŞ 1: YAZ AYLARINDA SAÇ EKTİRİLMEZ

Çevrenizden zaman zaman işittiğiniz, güneşin yoğun havanın sıcak oldu yaz aylarında saç ekiminin yapılmasının sakıncalı olacağı düşüncesi yanlıştır. Bu dayanağı olmayan bir bilgidir.

Kışın en soğuk, yazın da en sıcak döneminde; ne zaman isterseniz saç ekimi yaptırabilirsiniz.

Operasyon sonrası 2-5 günlük dönemde kendinizi çok sıcaktan ve çok soğuktan şapka, bere, vb. aksesuarlarla korumanız yeterli olacaktır.

Mevsimlere ya da diğer başka sebeplere bağlı olarak saç ekimini sürekli ertelerken bu yazımızı dikkate almanızı önermekteyiz. 

YANLIŞ 2: SAÇ EKTİRDİĞİMİZDE DENİZE GİREMEYİZ

Yalnızca 2 hafta sonra dilediğinizce denize ve havuza girebilirsiniz. Ekim yapılan sahanın 1 hafta süresince güneş ışınlarından korunması yeterlidir.YANLIŞ 3: İNCE TELLİ SAÇLARI OLAN SAÇ EKİMİ YAPTIRAMAZ

Yine bu bilgi de dayanağı olmayan bir bilgidir. İnce telli saçlara sahip olan kişilere de saç ekimi yapılabilir.

Kalın telli saçlara sahip olan hastalara nazaran daha çok greft harcanılarak ekim yapılır. Sonuç olarak bir ömür boyu kullanacağız sağlıklı ve gür saçlar oluşur.

Durumunuzla ilgili en doğru tespiti muayene olacağınız uzman doktorunuz yapacaktır; sizi ihtiyaçlarınız doğrultusunda yönlendirecektir.YANLIŞ 4: BEYAZ SAÇA SAÇ EKİMİ YAPILMAZ

Beyaz saçlarda çalışma özel optik büyüteçlerin kullanıldığı özel bir çaba ve çalışma gerektirir. Alanında uzman olmayan tecrübesiz doktorların ve sağlık ekiplerinin yapacağı müdahaleler istenilen sonucu doğurmayacaktır.

Profesyonel ellerde, uygun ekip ve donanımla yapılacak bir operasyon neticesinde beyaz saç ekimi de aynen renkli saç ekimlerinde olduğu gibi başarıyla tamamlanır. Doğal görünümünden kayıp yaşanmaz.YANLIŞ 5: SAÇ EKİMİ SADECE BİR DEFA YAPILIR

Ekimin kaç defa yapılacağı saçsız alanın büyüklüğüne ve donör alandaki saç sıklığına bağlı olan bir durumdur. Bir seansta belirli sayıda saç kökü alınır. Gerekli durumlarda ihtiyaç duyulan bölgeler için tekrar alınabilir ve saç ekim işlemi uygulanabilir.


Size daha detaylı bilgi verebilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçiniz:
Telefon: +90 212 2 800 800
Mobil: +90 532 238 19 19
Online Randevu İçin Tıklayınız