+90 212 2 800 800       +90 506 776 93 33
 

Saç Ekiminde Ağrı

Saç ekimi hastasının en fazla merak ettiği konulardan birisi ağrının olup olmayacağı. Çünkü ağrıhastanın saç ekimi yaptırıp yaptırmamasını bile belirleyecek kadar güçlü bir etkendir. Ancak ağrı saç ekimi operasyonu öncesi, esnasında veya sonrasında kontrol altına rahatlıkla alınabilir. Bunun için yapılması gereken bir takım işlemler vardır. Eğer doktor bu şartlara riayet ederse saç ekimi ağrısız bir işlemdir denebilir. Peki bu şartlar nelerdir.


 

1.       Sedasyon: Operasyon esnasında hastanın konforlu bir ameliyat geçirmesi için sedasyon yapılır. Bu işlem için kullanılan ilaç sayesinde hasta lokal anestezi için yapılan iğneleri hissetmez. Hastada oluşan uyku hali hastanın bilincini kapatmaz. Yani hastanın bilinci yerindedir ancak ilk 15 dakikada yapılan işlemlerin büyük bir kısmını hissetmez ve hatırlamaz.

2.       Lokal anestezi: Köklerin alınacağı yerler ile ekimin yapılacağı yerler lokal anestezi ile uyuşturulur. Zaten hastanın hissedebileceği tek işlem lokal anestezi yapmak üzere yapılan iğnelerdir. Bu iğneler de hastaya yapılan sedasyon sebebiyle hissedilmez.

3.       Serum içindeki ağrı kesici: Bütün hastalara takılan serumun içinde bulunan ilaçlardan biri de ağrı kesicilerdir. Bu ilaç saç ekimi operasyonu boyunca yavaş yavaş hastanın kanına karışır ve hastanın ağrı çekmesini engeller. Bu ilaç sadece ameliyat yerinin ağrısını kesmekle kalmaz. Ameliyat boyunca bel, boyun, bacak ve baş ağrısı oluşmasını da engeller

4.       Ağızdan alının ağrı kesici: Ameliyat bittikten sonra hasta aynı gün reçetesindeki ağrı kesici tabletten bir tane içer. Bu işlemi uyumadan önce yapmakta fayda vardır. Bu sayede iğnelerin etkisi geçse bile hasta her hangi bir ağrı hissetmeyecektir. Ertesi sabahtan itibaren artık ağızdan da bir ilaç almaya gerek kalmaz çünkü hastanın ağrısı olmaz.

Özetle; saç ekimi yukarda belirtilen şartlar yerine getirildiğinde ağrının hemen hemen hiç hissedilmediği bir işlemdir.

Daha detaylı bilgi için lütfen formumuzu doldurup bilgi talep ediniz veya 0090(212) 2800800 numaralı telefonumuzdan doktor muayene randevusu alınız. 


Size daha detaylı bilgi verebilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçiniz:
Telefon: +90 212 2 800 800
Mobil: +90 532 238 19 19
Online Randevu İçin Tıklayınız