+90 212 2 800 800       +90 506 776 93 33
 

PRP ile Cilt Onarımı

Cildiniz nasıl göründüğünüzden, yaşam kalitenize kadar birçok şeyi etkileyebilir. Sağlıklı beslenerek, bol su tüketerek, spor yaparak cilt yaşlanmasına sebep olan faktörlere karşı koymaya çalışsanız da çevresel faktörlerin etkisine dur diyemeyebilirsiniz. Yapılan araştırmalar da gösteriyor ki yaşlanmaya sebep olan cilt sorunlarının %90’ınını çevresel faktörler oluşturuyor. Kirli hava, egzoz dumanları, güneş, değişen hava koşulları, sigara ve daha pek çok etken cilt yaşlanmalarında büyük rol oynuyor. Yaş kaç olursa olsun cilt bu faktörlere tepkisini,  deforme olarak, yaşlanmaya başlayarak veriyor. Tüm bu nedenler yaşlanma etkilerini önleyecek, ortadan kaldıracak uygulamaların kişiler tarafından tercih edilmesine neden oluyor. Tüm cilt sorunları için uygulanan ve en çok tercih edilen yöntem ise: PRP.

PRP Nasıl Uygulanıyor?

Platet, yani trombosit yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması olan PRP (PLATELET RICH PLASMA) basitçe; kişinin kendi kanından elde edilen plazmanın ayrıştırılarak gene o kişiye enjekte edilmesi anlamına geliyor. 5-10 ml kadar alınan kanın santrifüje işlemiyle alyuvarları dibe çöktürülüyor. Bu işlem sonucunda üstte trombositten zengin bir plazma kalıyor. Steril bir tüpe alınan plazma ince iğnelerle acı hissettirmeden kişiye enjekte ediliyor.  Böylece trombosit hücreleri kolajen ve hyaluronik asit üretimini arttırarak cildi onarıyor ve genç görünmesini sağlıyor.

PRP Uygulamasında Nasıl Sonuçlar Elde Ediliyor?

Oldukça güvenli PRP uygulaması sayesinde kırışıklıklar gideriliyor, cilde parlaklık kazandırılıyor. Özellikle cilt lekelerinden şikâyetçi olan kişiler bu yöntemle cilt sorunlarını son veriyor. Sadece cilt için değil saç problemlerinde de olumlu sonuçlar elde ediliyor. Yara izleri, kolajen azalmasına bağlı yaşlanmalar, lazer vb. işlemlerle tahrip olmuş cildin yapılandırılması gibi vücudun birçok noktasında olumlu sonuçlar elde edilmesini sağlayan bu uygulama için önerilen seans sayısı 3 ya da 4.  Seanslarınızı 15 gün arayla tamamlamanız öneriliyor.  Kalıcı bir sonuç için ise 8-10 ayda bir uygulamanın tekrar edilmesi gerekiyor.

Siz de çevresel faktörler nedeniyle yıpranmış, hasar görmüş cildinizin yaşlılık belirtilerine bu yöntem ile dur diyebilirsiniz.


Size daha detaylı bilgi verebilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçiniz:
Telefon: +90 212 2 800 800
Mobil: +90 532 238 19 19
Online Randevu İçin Tıklayınız