+90 212 2 800 800       +90 506 776 93 33
 

Lokal Saç Kayıpları

Lokal Saç Kaybı Nedir?Çeşitli kazalar veya alopecia areata - halk arasındaki adıyla saçkıran - sonucu kişide Lokal Saç Kayıpları meydana gelmiş olabilir. Lokal saç kayıpları öncelikle medikal olarak bazı losyonlarla tedavi etmeye çalışılır ama kimi durumda medikal tedaviden sonuç alınamamış olabilir. Bu gibi durumlarda medikal tedaviye ilave olarak Mezoterapi, PRP gibi tedavi yöntemleriyle lokal saç kaybının olduğu alana enjeksiyonlar yapılır.

Lokal saç kaybının olduğu alanda saç kökleri hala mevcut olan hastalar büyük çoğunlukla Mezoterapi ve PRP enjeksiyonlarından fayda görür ve tekrar eski saçlarına kavuşmaları sağlanır. Ama özellikle kafa travmasına bağlı olarak meydana gelen lokal saç kayıplarında veya skar dokusu gelişmiş saçkıran olgularında medikal tedaviden veya PRP gibi enjeksiyon yöntemlerinden istenilen fayda sağlanamamış olabilir. Bu gibi hastalara bir çözüm olarak FUE İle Saç Ekimi yapılabilir.

Yöntem olarak normal FUE ile yapılan saç ekiminden bir fark olmamakla birlikte lokal olarak greft ihtiyacı olan uygulandığından operasyon daha kısa sürer.


Size daha detaylı bilgi verebilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçiniz:
Telefon: +90 212 2 800 800
Mobil: +90 532 238 19 19
Online Randevu İçin Tıklayınız