+90 212 2 800 800       +90 506 776 93 33
 

Göğüs Küçültme

Daha küçük, hafif ve sıkı bir meme elde etmek için memeden yağ, meme dokusu ve deri çıkartılması işlemidir.
Meme küçültme ameliyatında meme başının çevresindeki koyu renkli alan olan areola normal boyutlara getirilir. Bu ameliyatın en büyük amacı hastanın kendi vücuduna daha uygun meme boyutları kazandırmaktır. Meme küçültme için birçok teknik kullanılmakla birlikte, en çok uygulanan yöntem areola çevresine uygulanan elips şeklinde bir kesi ile birlikte aşağı doğru ilerleyen ve meme altına gelmeden son bulan kesidir. Vertikal meme küçültme denilen bu yöntemle geniş ters ‘T’ şeklinde bir kesi yerine ameliyat sonrası ‘I’ şeklinde bir iz oluşur.

Yapılan planlamaya göre fazla meme dokusu, yağ ve deri dokusunu çıkarttıktan sonra areola yeni yerine yerleştirilir ve memeye daha güzel bir şekil verilmiş olur. Koltuk altına doğru olan yağlı alana ek olarak liposuction uygulanarak meme küçültme ameliyatına katkı sağlanabilir.

Dikkat edilmesi gereken hususlar;

- Muayeneniz doktorunuz tarafından dikkatlice ve ayakta iken yapılmalıdır,
- Doktorunuz ile geçmiş sağlık durumunuzu ayrıntılı olarak görüşmeli ve doğru bilgileri vermeniz gerekmektedir,
- İlaç alerjileri, kullanılan ilaçlar, geçirilmiş operasyonlarınız gibi bilgileri içeren genel sağlık durumunuza yönelik anamneziniz alınmalıdır.

Uygulama;

2-4 saat sürmektedir.

Yan etki ve riskler;

Kanama, enfeksiyon ve anestezi reaksiyonu muhtemel riskler arasındadır. Bazı hastalarda areola çevresinde küçük yaralar meydana gelebilir ancak antibiyotik içeren kremlerle iyileşme sağlanır. Kesi yapılan yerlerde kalıcı iz oluşumu özellikle sigara içen hastalarda görülebilir. Memeler arasındaki küçüklük büyüklük farkları, meme başları arasında farklılıklar ve duyuda geçici değişikler olası komplikasyonlardandır.

İyileşme süresi;

2 hafta içerisinde normal iş ve sosyal aktivitelere, 3-4 hafta içerisinde kaldırma ve itme hareketlerine geri dönülebilir. Memenin yeni şeklini alması 6 aydan 1 yıla kadar sürer.

Uygulama ve anestezi;

Hastane koşullarında genel anestezi altında yapılabilmektedir.

Sonuç;
Uzun süreli etki elde edilir. Kilo dalgalanmaları, yaşın ilerlemesi, hamilelik ve hormonal değişiklikler, sonucu etkileyecektir.


Size daha detaylı bilgi verebilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçiniz:
Telefon: +90 212 2 800 800
Mobil: +90 532 238 19 19
Online Randevu İçin Tıklayınız