+90 212 2 800 800       +90 506 776 93 33

Akupunktur

Akupuntur Tedavisi

Akupunktur; vücuttaki bozulan dengenin düzeltilmesi için, çok özel iğnelerin vücutta belirlenen noktalara yerleştirilmesi esasına dayanan 5000 yıl öncesine dayalı bir çin tıbbı uygulamasıdır.

Bilimsel anlamda Akupunktur;

Akupunktur, Organizmanın kendi bozukluklarını düzeltebilme gücünü harekete geçiren bir bilimdir. Canlı organizmaların oluşan fonksiyonel bozukluklarını onarma ve hastalıkları kendi kendine yenmeye yönelik bir savunma mekanizmaları vardır. Aynen kırılan bir kemiğin kırık uçlarının bir araya getirilerek alçı içinde iyileşmesinin beklendiği gibi. İşte bu organizmanın kendini onarma gücüdür.

Vücutta varlığı binlerce yıl öncesinde tespit edilmiş bazı noktaları uyararak sözü edilen "bioregüler güç" harekete geçirilir ve organizma bu özel yeteneği sayesinde iyileşir.

Uyarı Noktaları

Önemli olan doğru teşhis, doğru nokta ve derinliklerin iyi tespit edilmesi esastır.
Akupunktur Noktası olarak tespit edilen noktalar ile gelişigüzel seçilmiş noktalar arasında yapılan deri kesitleri sonucu anlamlı farklılıklar bulunmuştur.

Akupunkturla Hangi Hastalıklar Tedavi Edilmektedir?

Akupunkturla Tedavi Edilen Hastalıklardan bazıları ( WHO= Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre ) ;

- Solunum Yolu Hastalıkları: Soğuk algınlığı - Astım - Sinüzit - Larenjit - Farenjit – Bronşit- Tonsillit
- Sindirim Sistemi Hastalıkları: Diş Ağrısı- Aft - dişeti yangısı - Yemek borusu ve kardia spazmı- Kabızlık - Gastrit - Ülser - İshal - Kolit
- Üro-genital Sistem Hastalıkları: gece altını ıslatma - Sistit - Ağrılı adet - Adet düzensizliği - Kısırlık (infertilite)
- Endokrin Hastalıklar: Guatr Diabet (şeker hastalığı)Cilt Hastalıkları: Akne - sedef - Ekzema - Zona ve sekeli - Vitiligo - Ürtiker
- Nörolojik Hastalıklar: Migren ve diğer baş ağrıları - Fascial paralizi - Dupuytren kontraktörü (yüz felci) - Trigeminal nevraji - Meniere hastalığı - Kas hastalıkları - Serebral Palsy -
- Psikiyatrik Hastalıklar: Stres – Kekemelik - Tikler - Depresyon - Uyku bozuklukları - Psikosomatik hastalıklar
- Kalp-Damar Hastalıkları: Taşikardi - Ritm bozukluğu - Hipotansiyon Hipertansiyon -
- Romatizmal Hastalıklar: Romatoid Artrid- Boyun-bel-diz ağrıları - Behçet - Raynaud hastalığı- Lupus - Tennis elbow - Artozlar (kireçlenme)
- Alışkanlıklar: Sigara - Alkol
- Kronik Sellülit - yorgunluk Alerjiler - Obesite (Şişmanlık)


Size daha detaylı bilgi verebilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçiniz:
Telefon: +90 212 2 800 800
Mobil: +90 532 238 19 19
Online Randevu İçin Tıklayınız